Lord Of Ultima

lordofultima1

Lord Of Ultima jest grą na przeglądarkę od jednej z największych wytwórni gier EA Phenomic, jest to ten sam Electronic Arts, który stworzył chyba każdemu nam znane serie jak Fifa, Need for Speed, czy The Sims. Jak nietrudno się domyślić, jest to więc gra na najwyższym poziomie jeśli chodzi o wykonanie i dopracowanie, nie znajdziemy tutaj tandetnej grafiki i dziur w tłumaczeniach. Scenariusz jest opracowany w ten sposób, abyśmy mogli uczestniczyć w społeczności, która opiera się na handlu, ale także toczyć bitwy, zawierać sojusze i rozwijać swoje miasto.

Lord Of Ultima jest grą strategiczną, gdzie za zadanie mamy rozbudować początkowo niewielką osadę, zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość surowców i bezpieczeństwo naszych poddanych. Sam system rozgrywki nie powinien być obcy dla tych, którzy mieli do czynienia z grami takimi jak Travian, czy Plemiona, tutaj nie mamy jednak wyboru rasy, którą chcemy grać. Nasze miasto jest ogrodzone podwójnym murem, dzięki czemu posiadamy podstawową obronę przed najeźdźcami, nie powinniśmy jednak zbytnio na nich polegać  i jak najszybciej podnieść ich poziom, a także stworzyć przynajmniej niewielką armię. Do dyspozycji mamy aż 30 różnych budynków oraz 18 potężnych jednostek bojowych, a każde z nich możemy też dodatkowo ulepszać.


Sterowanie odbywa się za pomocą myszy i klawiatury i jest naprawdę bardzo intuicyjne. Dodatkowo do gry wprowadzi nas prosty poradnik, dzięki czemu bardzo szybko przejdziemy do właściwej rozgrywki. Wszystko jest tutaj naprawdę czytelne i nie sprawi problemu tak jak to bywa w innych grach, szczególnie strategicznych, gdzie zazwyczaj występuje wiele opcji.

Jeżeli chodzi o grafikę i otoczkę, to Lord of Ultima może z powodzeniem mieści się w czołówce najbardziej dopracowanych tytułów. Twórcy zadbali nie tylko o to, aby cieszyć nasze oczy rewelacyjną wręcz grafiką z licznymi animacjami, ale także pobudzają nasze uszy spokojną muzyką w tle i realistycznymi odgłosami natury.

Lord Of Ultima to prawdziwy rarytas wśród gier strategicznych MMORTS na przeglądarkę. Odnajdziemy tu najlepsze cechy podobnych tytułów, tyle, że wykonane w najnowszych technologiach i ze świetną grafiką. Tytuł zdecydowanie zasługuje na sporą uwagę.

Plusy gry:

 • Świetna grafika
 • Muzyka i dźwięki
 • Bardzo intuicyjny interfejs
 • Wikipedia i dobry poradnik

Minusy gry:

 • Świetne efekty audio wizualne mogą sprawiać problemy na słabszych komputerach i wolniejszych łączach internetowych

Adres gry: www.lordofultima.com/pl/game

Adres forum: www.lordofultima.com/pl/forum

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (13 votes cast)
Tagi: , , ,

4 Komentarze o “Lord Of Ultima”

 1. Artur pisze:

  Gra jest świetna. Pod każdym względem. Niemniej należy uważać w jaki sposób rejestruje się konto. Jeśli ktoś miał pecha zarejestrować swoje z linku partnerskiego Bigpointu może mieć problemy. Problemu dotyczą błędów płatności. Moją historię opisałem tutaj:

  http://andhy.com/2011/11/28/lord-of-ultima-bigpoint-paypal/

 2. lou4you.net pisze:

  Potwierdzam iż gra jest fantastyczna i wciągająca!

  Jedyną wadą jest brak polskiego forum i spolszczonego wiki – mimo iż całość interfejsu jest po polsku i są oficjalne polskie serwery.

  Ale od czego są nieoficjalne fora i poradniki – zapraszam :)
  lou4you.net/forum
  lou4you.net/content/poradniki-spis

 3. Hercok pisze:

  Chciałbym zachęcic wszystkich tych, którzy się zastanawiają nad tą grą :)
  W wiele już grałem przeglądarkowych gier i jak na razie Lord of Ultima jest moim nr 1. Jeśli ktoś by miał zamiar rozpocząc zabawe, to proponuje skorzystac z mojego linku. Dokonujac rejestracji z mojego linku otrzymam jak się pewnie domyslacie przydatne nagrody w grze. Ponadto jeśli się zarejestrujecie z mojego linku to w grze dostane komunikat o tym, że juz gracie oraz jaki jest wasz nick, i będziemy mogli byc w kontakcie. Kazdemu nowemu graczowi na 10tym swiecie oferuje pomoc odnośnie zasad gry oraz wspomagajac w surowce. Zachęcam gorąco wszystkich do gry :)
  Mój nick: Hercok

  • Lasha pisze:

   This is really utilfping *sigh* I dont like that I have this problem and I try to keep things in perspective because I know the world doesn’t revovle around myself but at times I just get the feeling that everyone is looking at me and judging me for my every mistake, it makes it hard to even interact with people without being even in the least anxious. This is utilfping though and I will def turn my problems to the Lord because at this point he is the only one that can help me. Thanks for the post and your helping people like us by just talking about your situations and giving us all courage.

Skomentuj