Stone Age Kings

stoneagekings

Stone Age Kings jest nową grą strategiczną, która pojawiła się na polskim rynku gier na przeglądarkę. Od czasu jej stworzenia zdążyła już wygrać kilka nagród w różnych rankingach, między innymi best brower games 2009 na najlepszą historię. Od samego początku, nawet po zobaczeniu samego loga i grafik gra przyciąga uwagę, natomiast po zalogowaniu nie można się czuć zawiedzionym, odnajdziemy tutaj animacje, a jedynym irytujacym na pierwszy rzut oka elementem jest to, że gra nie jest dostosowana do różnych rozdzielczości ekranu.

Jak w innych popularnych strategiach tak i tutaj naszym głównym zadaniem będzie rozbudowa osady i późniejsze przejęcie panowania nad innymi graczami. Stone Age Kings nie jest na początku zbyt intuicyjne. W interfejsie użytkownika odnajdujemy wiele przycisków, które nie posiadają podpisów, a jeżeli już je mają, to bywają nieczytelne, ponieważ użyto dziwnej czcionki. Trochę doskwiera także brak samouczka (który podobno dopiero powstaje), jednak sytuację ratują zadania, które otrzymujemy od samego początku, a ich wykonywanie pozwala nieco zrozumieć mechanizm rozgrywki. Mimo wszystko warto chwilę się zagłębić w grę, bo później jest już tylko lepiej.


W osadzie mamy kilka miejsc na których możemy stawiać różne budynki, np budynek cieśli, myśliwych, czy magazyn, a w centralnym punkcie znajdziemy ratusz, w którym dokonamy różnych ulepszeń. Dostępne w grze surowce to drewno, kamień, żywność i futro. Dwa ostatnie są potrzebne zarówno do standardowego wyżywienia populacji jak i wznoszenia budowli.  Istnieje oczywiście też waluta premium, w tym przypadku obsidiany, które pozwolą wykupić w specjalnym sklepiku wiele różnych udogodnień. Przydatną rzeczą jest wbudowany w grę prosty czat, gdzie możemy się porozumiewać zarówno z innymi graczami globalnie jak i planować zasadzki na wrogów wewnątrz klanu.

Stone Age Kings nie można nazwać wielkim hitem i myślę, że nie przyciągnie ona milionów graczy. Jest jednak kolejną ciekawą produkcją, która nie posiada wielu błędów, a historia „epoki kamienia łupanego” jest przynajmniej inna od tych, które wciąż spotykamy w Travianie, Plemionach itp.

Plusy gry:

 • nowy, niepowtarzalny scenariusz
 • wbudowany w grę czat
 • ciekawa grafika

Minusy gry:

 • brak samouczka
 • jeszcze niska popularność

Adres gry: www.stoneagekings.pl

Adres forum: www.stoneagekings.pl/forum

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (8 votes cast)
Tagi: ,

2 Komentarze o “Stone Age Kings”

 1. werewolf836 pisze:

  Kicha stolcowa po 4dniach przestałem grać,idzie jak krew z nosa do tego kazdy silny moze bez ograniczen atakowac slabego,bzdura

 2. asdxdrxedftcdrcfrgcthcghtc pisze:

  fajne kto pisze że głupia to nup

Skomentuj