Terra Militaris

Terra Militaris - darmowa gra strategiczna MMORTS na przeglądarkę

Terra Militaris jest strategiczną grą MMORTS (real time strategy) na przeglądarkę, która w 2010 roku otrzymała nagrodę najlepszej nowej gry 2010 roku. Została stworzona przez „ziemniaczaną” wytwórnię, czyli dobrze znaną wszystkim gPotato. W grze oczywiście rozbudowujemy swoje imperium, a naszym celem jest zwiększanie wpływów, wojna i odpowiednie sterowanie ekonomią.

Będziesz mieć także okazję zawiązywać sojujsze, a tym samym zawiązywać nowe znajomości. Gdy dołączymy do gildii możemy brać udział w naprawdę epickich bitwach, których próżno szukać w innych produkcjach. Dodatkowo możesz można tutaj wygrać cenne nagrody. W ostatnim konkursie do zgarnięcia były 3 laptopy oraz niezliczona ilość nagród w postaci bonusów w grze.


W Terra Militaris do wyboru są cztery cywilizacje:

 • Rzym ze swoimi niezwyciężonymi i dzielnymi wojownikami
 • Chiny z rozbudowaną kulturą, istniejącą od 2000 lat
 • Persja istniejąca od 500 roku przed naszą erą
 • Egipt z żyznymi glebami, sławni dzięki piramidom i hieroglifom

Każda z nich posiada specjalne jednostki, oraz bonusy, które dają przewagę w stosunku do innych.
W przypadku Chin będziemy mieli przykładowo 20% bonus do produkcji żywności i rozbudowy miasta, a w Rzymie szybszy przyrost drewna.

Początkowo wybieramy także swojego bohatera, którego umiejętności będziemy później rozwijali. Mamy do wyboru do wyboru płeć oraz wizerunek. Otrzymamy swojego pomocnika, którzy pomoże poznać zasady rozgrywki i będzie zlecał nam różne zadania. Od początku powinniśmy zadbać o odpowiedni rozwój ekonomii i zbieranie surowców. Dopiero później warto zainteresować się ciekawszymi rzeczami – gildiami oraz podbijaniem pobliskich terenów. Walutą premium są monety szczęścia, dzięki którym otrzymamy oczywiście przewagę nad innymi w różnej postaci.

Screen z gry Terra Militaris Screen z darmowej gry strategicznej Terra militaris

Terra militaris jest grą naprawdę mocno rozbudowaną co widać już po samym interfejsie użytkownika. Musi minąć chwila czasu zanim się dobrze z nim zapoznamy, ale później mamy dostęp z jednego ekranu niemal do każdej opcji gry. Grafika stoi na wysokim poziomie i wśród przeglądarkowych gier strategicznych wyróżnia się zdecydowanie na plus. Gdyby jeszzce była jakaś muzyka lecąca w tle to po prostu nie byłoby w tym względzie do czego się przyeczepić. Fajnym dodatkiem jest wbudowany czat, dzięki któremu możemy porozumiewać się z innymi graczami.

Plusy gry:

 • Dobra grafika
 • Bardzo rozbudowana
 • Wielu graczy
 • Wbudowany czat


 

Adres gry: www.pl.terra-militaris.gpotato.eu/
Adres forum: www.pl.terra-militaris.gpotato.eu/Community/Forum/
 

Użytkownicy, którzy zagrali w Terra Militaris lubią także:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (74 votes cast)
Tagi: ,

7 Komentarze o “Terra Militaris”

 1. Piter96 pisze:

  Naprawdę wciągająca strategia, grafika po prostu miodzio, jeżeli ktoś grał wcześniej w Traviana to tutaj jest dużo lepiej.

 2. fvfvx pisze:

  zachwyt na maxa

  • Obaa pisze:

   abe pomiar.21g sam v iatila i ne sam padal pod 1500evro ,toka mi e okolo 60 evro za 2 meseza,bokluk .niamat nito AEZ, nito atomni bombi ..ne dai si boje edno zemetresenie,togava 6te te pitam .I o6te ne6to,na men tok ne mi triabva,otdavna izgonixte xorataot bg,samo zigani i turzi ste tam

 3. pimpek pisze:

  Muzyka w tle leci. Gra jest super.

 4. Radek- pisze:

  Ta gra to porażka
  Plusy
  – nie będziemy się nudzić bo zawsze brakuje czasu
  – dobra grafika
  Minusy
  – wymagany szybki internet i obecności 24h
  – ciągłe kasowanie wyskakujących okienek,co staje się denerwujące po jakimś czasie
  – skomplikowana do maximum,nie wiadomo po co…,Do jednej funkcji 3 możliwości itp.
  – błędne tłumaczenia i nie jasne opisy
  – komunikacja między graczami,prawie żadna.Czat to jeden wielki systemowy spam ,żeby pogadać trzeba się logować po północy i też nie zawsze:(.
  Napisanie wiadomości to następne wyzwanie.Nie wolno używać w tej grze „ą” bo kasuje cały tekst
  Podsumowanie
  Twórcy tej grze skupili się wyłącznie na cięciu frajerów z kasy a zapomnieli o grywalności. Jak ktoś lubi wydawać sporą kasę będzie miał z tej gry przyjemność,ja osobiście wolę iść do sklepu i kupić coś z półki za tą kase – ta sama przyjemność a może i większa
  Jak ktoś lubi przebywać w grupie to proponuje „Grepolis”- najlepiej dopracowana gra przeglądarkowa. Ciekawie tez zapowiada się „Settlers”

 5. Kacper pisze:

  Jako weteran tej gry:P Stwierdzam że wszystko jest super, narzekają tylko ci co nie potrafią grać;)

  Nie koniecznie, trzeba wydać ogromną ilość pieniędzy na tą grę:D

  Ja gram zupełnie za darmo, i bez trudności (Nowy Dodatek”Firearms”) Dostępny.

  Grafika: Gigant:)

  Moim zdaniem to najlepsza gra przeglądarkowa, w sieci. Gorąco polecam! I zapraszam do gry!

  Kacper :))

  • Anastasia pisze:

   Sheila: I’m glad you like LVN. The Pyramidal and the Bees are looking faitnstac at the moment in the orchard, and the Spiders have set seed. The fireplace in yesterday’s post had actually split, and was concrete painted to look like marble. In real life it was not very nice, and has been replaced with a lovely simple recovered stone chimney piece.That anyone would choose the wallpapers one finds in old houses is always completely baffling :-)

Skomentuj