Time Edge

timeedge

Time Edge – Czas Wojny to przeglądarkowa gra strategiczna, w której będziemy musieli wznieść metropolię i stworzyć potężną armię, która poradzi sobie z każdym wrogiem. Ciekawa jest koncepcja gry, ponieważ odnajdziemy tutaj 6 epok, do których przechodzimy spełniając odpowiednie kryteria.  W każdej z nich znajdziemy inne budynki i technologie dla każdej z czterech dostępnych ras. każdą z nich możemy oczywiście rozwijać w różny sposób, na przykład wysyłając ich na przeszukiwanie tajemniczych ruin, na misje, lub atakując innych graczy.

W grze można mieć nie tylko jednego, ale kilku bohaterów, którzy poprowadzą nasze armie do zwycięstwa. Każdego możemy oddzielnie szkolić pod różnym kątem – w używaniu różnych rodzajów broni oraz zaklęć. Znajdziemy tu również wiele magicznych przedmiotów, z których duża część posiada specjalne magiczne właściwości dodatkowo wzmacniające naszych bohaterów podczas bitwy na polu walki.


W Time Edge istnieje limit jednostek, który sprawia, że nie można posiadać ogromnej armii nie posiadając odpowiedniej ilości zasobów. Jej utrzymanie powoduje spadek ilości zasobów potrzebnych na jej utrzymanie, jest to system podobny jak w War2. W centrum naszej osady znajduje się miejsce w którym powinien stanąć Totem. określa on jednocześnie poziom naszej wioski – jeden poziom osady odpowiada 5 poziomom totemu. Dalej w celu rozwoju gospodarki należy zadbać o rozwój strumieni i jaskiń. Powinniśmy też w miarę szybko zadbać o rozwój choćby niewielkiej armii, ponieważ okres ochronny to w tym przypadku tylko 24 godziny.

Time Edge jest grą browserową z 2008 roku, a mimo to nie ustępuje wielu współczesnym tytułom. Grafika jest co prawda prosta, ale interfejs gracza jest po prostu świetny, często takiej prostoty brakuje niektórym nowym produkcjom. Gra nie posiada też powalające, milionowej liczby graczy, ale mimo wszystko nie będziemy tam na pewno sami.

Plusy gry:

  • Prosty interfejs
  • Ciekawy scenariusz
  • Możliwość zagrania w demo bez rejestracji

Minusy gry:

  • Niewielu graczy (gra z 2008 roku)

Adres gry: www.czaswojny.interia.pl

Adres forum: www.forum.czaswojny.interia.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Tagi: , ,

1 Komentarz o “Time Edge”

  1. Wupas pisze:

    Niestety, fajna gierka ale bez PREMIUM nie masz szans /:
    Twórcy zresztą też ją olali i interesują się tylko bloodwarsem.

Skomentuj