Upologus

Upologus

Wciel się w rolę leśnego skrzata, który posiada magiczne zdolności i zacznij walczyć z Trollami oraz innymi potworami, aby twoja okolica była bezpieczna. Nowa gra od firmy Upjers pozwoli nam przenieść się do bajkowej krainy, w której możemy zdobywać niesamowite umiejętności oraz prowadzimy swoją postać do zostania mistrzem magii. Pomoże nam w tym tytułowy mistrz Upologus, który w magii nie ma sobie równych.

W grze Upologus czekają na nas liczne misje i wyzwania, w których będziemy głównie walczyli z przeróżnymi potworami – od niewielkich i łatwych do pokonania trolli do wielkich smokopodobnych potworów. Za każdego wykonanego questa otrzymujemy złoto oraz doświadczenie, a przy okazji możemy zgarnąć różne łupy. Bitwy na zaklęcia nie są wcale takie proste i potrzeba przy nich trochę wprawy. Przede wszystkim na każdy atak mamy ograniczoną ilość czasu. Dodatkowo ilość punktów życia, które zabierzemy rywalowi zależy od tego jak dokładnie przeciągniemy myszkę po wskazanej linii – im bardziej skomplikowany czar, tym bardziej skomplikowana linia. Istnieją też łatwiejsze zadania niż walka – czasami wystarczy coś narysować.


Nasza postać posiada trzy główne atrybuty, o które musimy dbać na bieżąco. Są to:

 • głód – który zaspokoimy przygotowując posiłek w kociołku
 • higiena – przy której pomoże codzienna kąpiel
 • sen – do zaspokojenia po położeniu naszego elfa do łóżka

Poprzez systematyczne ulepszanie swoich umiejętności zdobywamy kolejne dyplomy, które przybliżają nas do osiągnięcia chwalebnego celu. Kupując lepsze czary możemy zadawać skuteczniejszy atak, lub lepiej bronić się przed wrogiem. Niektóre z nich będą wymagały węgla – waluty premium, za którą niestety trzeba zapłacić.

Upologus to gra na przeglądarkę z przyjemną grafiką wykonaną w technologii flash. Dodatkowo w tle leci przyjemna relaksująca muzyka. Zabawne grafiki i animacje sprawią, że można przy niej miło spędzić czas. Upjers ponownie się postarało i nie dostarczyło nam kolejnej gry farmerskiej niemal identycznej do wolnych farmerów, ale zaskoczyło czymś nowym.

Upologusa polecamy przede wszystkim młodszym graczom, którzy cenią sobie bajkowy klimat i kolorowy świat fantasy. Nie ma tutaj mowy o rozlewie krwi – zamiast tego jest zaczarowany klimat. Dodatkowo można w tej grze całkiem nieźle wyćwiczyć swój refleks i koordynację ruchów przy wykonywaniu qustów z rysowaniem szlaczków.

Plusy gry:

 • Fajna grafika
 • Muzyczka w tle
 • Ciekawa tematyka i scenariusz
Upologus - chatka naszego elfa Upologus - walka w grze

 

Adres gry: www.upologus.pl

Użytkownicy, którzy zagrali w Upologus lubią także:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.4/10 (7 votes cast)
Tagi: , ,

2 Komentarze o “Upologus”

 1. kasia pisze:

  Bardzo fajna gra.

 2. Sneha pisze:

  3 maja 2013 at 13:19GTABeast wypowiedzieli:hehe nie i nigdy nie będzie można te dema pztygorowuje R* tylko po to aby redaktorzy mogli rzetelnie napisać co widzieli i przekazać nam to, a nie tak jak robi większość firm, że podaje informacje, a serwisy te informacje przekazują nam.

Skomentuj