Fragoria

Fragoria - darmowa gra MMO w przeglądarce

Fragoria nie jest wielką nowością na rynku gier przeglądarkowych – niedawno obchodziła ona swoje pierwsze urodziny w Polsce. Pomimo tego poszczycić się może jedną z najlepszych grafik dostępnych obecnie w innych tytułach. konkurencją są tutaj standardowo Drakensang online, czy niedawna nowość od firmy Upjers, czyli Koyotl. Fragoria jest grą MMO z mocno rozbudowaną fabułą oraz fantastycznym światem, który ośmielę się porównać nawet do tego znanego z Diablo.

Tytuł został stworzony początkowo w Rosji, co jest dość dobrą informacją, ponieważ przykładają się oni do tego co tworzą i w tym przypadku nie jest inaczej. Plusem jest też to, że nie musimy zakładać nowego konta jeżeli posiadamy gadu gadu – zalogować się można właśnie przez komunikator. Do wyboru mamy najpierw płeć swojej postaci, a następnie wizerunek (który nie ma wpływu na jej charakterystykę). Od początku w oczy rzuca się przyjemna grafika pseudo 3D, która przypomina starsze hitowe strategie. Dodając do tego muzyczkę lecącą w tle można naprawdę poczuć klimat dawnych lat.


We Fragorii czeka na nas sporo zadań, których stopień trudności rośnie wraz z kolejnymi zdobywanymi przez nas poziomami. Początkowo wystarczy zabić kilka bezbronnych świń, jednak na dalszych etapach będzie trzeba się zmierzyć z dużo odporniejszymi rywalami i możliwe, że nie raz skończy się to dla nas klęską. Dodatkowo pokonując czyhających na każdym kroku przeciwników możemy dodatkowo zgarnąć dodatkowe itemy i zdobędziemy doświadczenie, które pozwoli awansować na wyższe levele. Czeka tu na nas także duża dawka magii, która pozwoli wzmocnić bohatera, rzucić zaklęcie, czy uzdrowić się w przypadku kryzysu. Po osiągnięciu 9 poziomu możemy właśnie wybrać, czy wolimy zostać tradycyjnym wojownikiem, czy jednak czarodziejem.

Pomimo, że Fragoria ma już ponad rok to nadal pod wieloma względami można ją umieścić w czołówce gier na przeglądarkę. Fabuła jest rozbudowana, ale jednocześnie nieco płaska i można mieć odczucie, że zadania, które na nas czekają często nie są wielkim wyzwaniem. Można się też przyczepić, że oprawa graficzna nie jest płynna, tylko stworzona poklatkowo, jednak mimo wszystko jest lepsza niż wiele statycznych browserówek, w których o grafice w ogóle ciężko jest mówić.  Fragoria jest więc kolejną grą, w której warto przynajmniej się zalogować i zobaczyć co nam oferuje, dla wielu jednak okaże się zbyt monotonna.

Plusy gry:

 • Grafika i możliwość dostosowania rozdzielczości
 • Muzyka w tle
 • Rozbudowany świat
 • Dobry samouczek

Minusy gry:

 • Narastająca monotonia
 • Klatkująca animacja, która po pewnym czasie robi się nieco denerwująca

Walka z niedźwiedziem w grze Fragoria Postaci czekające na nas we Fragorii i zlecające nam zadania


Adres gry: www.pl.fragoria.com

Fragoria - zagraj za darmo

Fragoria - zagraj za darmo

Użytkownicy, którzy zagrali w Fragoria lubią także:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (25 votes cast)
Tagi: , ,

4 Komentarze o “Fragoria”

 1. Likier pisze:

  Opiszcie gre Smeet

  • Raka pisze:

   Love this app! I’m actually using it as a (nearly) cotpleme character sheet. I can link all of my attack/damage/skill check/saving/initiative rolls to my character’s stats, so when the stats change, all of my rolls are automatically updated. So I just pick the roll that fits my character’s situation, and the app does the rest. The only thing needed to make it perfect is the ability to use fractions and, less importantly, negatives for modifiers on links. For example, to perform a swim check, I need to add -1 for every 5 pounds of gear. If I could make a link between gear weight and my swim check with a modifier of -0.2, and had the option to round the value either up or down, this would do exactly what I need. As well, I was hoping that a maximum value would limit a value, but you can increase values beyond the maximum. If values stopped increasing at the maximum, I could implement modifier bonus limits. As others have noted, the ability to move values up and down the list does not work on at least some devices. This would make the app more useable, especially when adding new values after creating the list. However, as it is, the app is incredibly useful, and will save quite a few trees worth of paper, a ton of erasers, and most importantly, saves me from having to look up modifiers and stats again and again. It’s the only app of it’s type that I’ve found useful, and I would definitely buy the paid version, especially if it included the features I listed. Thanks so much for this app!

 2. Nyan pisze:

  opiszcie gre taern.pl

 3. Nyan pisze:

  moze byc

Skomentuj